Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti

27. 10. 2007
Táák. Povedlo se mi najít ještě někde přeci jen něco dalšího o Papusovi, tak tady to je:o)

URČOVÁNÍ POHLAVÍ NENAROZENÝCH DĚTÍ POMOCÍ ASTROLOGIE DLE PAPUSE:


Dle spisu francouzského hermetika Papuse, vlastním jménem MUDr. Gérard Encausse, pod názvem "La magie practique".
Papus určoval pohlaví nenarozených dětí podle postavení Slunce a Měsíce v době narození, a to takto:

1) Pro prvorozené dítě:
a) nastane-li Nový Měsíc do 9 dnů po narození matky, bude její první dítě děvče
b) nenastane-li Nový Měsíc do 9 dnů po narození matky, bude její první dítě chlapec.

2) Pro ostatní děti:
Vždy podle data narození předcházejícího dítěte, a to takto:
a) nastal-li Nový Měsíc do 9 dnů po narození předcházejícího dítěte, bude následující dítě opačného pohlaví, než je dítě již narozené
b) nenastal-li Nový Měsíc do 9 dnů po narození předcházejícího dítěte, bude následující dítě téhož pohlaví, jako dítě již narozené.

Několik výjimek z Papusova pravidla:

1. Stojí-li Měsíc v úplňku (v opozici se Sluncem), je pohlaví nenarozeného dítěte vždy opačné, než jak uvádí Papus ve svém klasickém pravidle.
2. Stojí-li Měsíc ve znameních pohyblivých nebo dvojitých (Blíženci, Panna, Střelec a Ryby), je pohlaví nenarozeného dítěte většinou opačné, než by vycházelo podle Papuse.
3. Papusova metoda rovněž není spolehlivá při špatném obsazení V. horizontálního domu zlými planetami: Mars, Saturn, Uran a Neptun.
4. Žena nesmí míti před tím ani interrupci ani potrat.

A další zajímavůstka...

MIGRÉNA A LIDOVÁ MAGIE ANEB NĚKOLIK (NE) RAD


Mistr" Papus doporučuje ve své knize "Základy praktické magie" léčit migrénu tím, že vdechujete ústy teplé páry z nálevu myrthy. A nebo: můžete u sebe nositi rostlinu mochnu plazivou (většinou se v lidové magii používal její kořen) a přát si, aby vás migréna opustila - mochna prý vyplňuje všechna přání (co kdybychom všichni nosili u sebe mochnu a přáli si aby byl mír na celém světě?).

A zase další zajímavost, nebo lépe, Papusův výrok...

,,Zpátky, lidé profánní a profanující! Ať jsi kdokoliv, ty jenž chceš vést svá bádání až k praxi, uvažuj dobře, a obáváš-li se předsudků, posměšků nebo šílenství, vrhni tyto počerněné stránky do ohně. Vzpomeň, že - jako pán svých pohnutí a znalý tajů hvězd - nesmíš nikdy dovolit víru ženství, aby ovládl tvou bytost. Přistupuješ-li k magii v naději, že zničíš své soky, jsi pouhým otrokem, a jen páni mají právo vniknout do mystického chrámu. Přistupuješ-li k magii v naději, že ukojíš své chtíče dosažením bohatství, jsi pouhým sluhou osudu, jehož ovládají přeludy hmoty, a nedojdeš nikdy míru, jenž plyne z pohrdání tím, co je nízké. Jsi-li otrok či sluha, vrať se ke svým láskám nebo ke svým pozlaceným okovům; ale neotvírej dále souhrn vědy jiného věku, zůstane navždy skryta tvým nízkým chtíčům. Pokrč rameny nebo se nahlas vysměj, nazvi Hermovi žáky šarlatány a halucinovanými; ale nesnaž se dále provádět tyto bizarní obřady: jsou smrtonosné pro chabé duchy a podobné jemným jedům, léčí jen ty, léčí jen ty, kdo je dovedou pochopit a umí s nimi zacházet."

Poznal někdo, z jakých stránek bylo toto čerpáno?:o)

(www.okultismus.mysteria.cz)


Papus dále píše:

"Musíme obdivovat moudrost Zasvěcených, kteří využili neřesti a slabosti hlupáků a dosáhli mnohem lepšího výsledku než by bylo možné ctností."


Zdroje:

http://www.dunaj.sk/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SK00070264

http://www.sisyfos.cz/sisyfos/zpravodaj/sis11_08.htm

http://astrolot.cz/letopisy/107_urcovani_pohlavi.html

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář